СТАБИЛНА ЕНЕРГЕТСКА СИТУАЦИЈА! Сви блокови на мрежи, раде и ТЕНТ и Костолац

Биљана Ристивојевић

20. 12. 2021. у 13:30

СВИ блокови производних капацитета Електропривреде Србије су на мрежи.

СТАБИЛНА ЕНЕРГЕТСКА СИТУАЦИЈА! Сви блокови на мрежи, раде и ТЕНТ и Костолац

Фото Танјуг

Производња електричне енергије је стабилна и обезбеђена је сигурност електроенергетског система, потврђено је у ЕПС-у.

- На мрежи је поново свих осам блокова термоелектране Никола Тесла А, Никола Тесла Б, а поуздано раде и сви блокови у термоелектранама Костолац А и Костолац Б - потврдили су у ЕПС-у.

Како је и раније најављивано, постепено су термо-блокови враћени на мрежу, а јутрос је поново прикључен и последњи блок А6 и ТЕНТ А. Даноноћни предан рад и стручност запослених у Електропривреди Србије били су кључни за превазилажење проблема и обезбеђење енергетске сигурности државе, наводе у овој компанији.

Подсетимо, синоћ је извршни директор за производњу енергије у ЕПС-у Мирослав Томашевић, поводом коментара да се систем распао када је 30.000 домаћинстава остало без струје, рекао да се систем није распао, већ је остао стабилан.

- Није распад система када 30.000 потрошача остане без струје, то је непријатно за потрошаче, али квар се реши. Распад система је кад цела држава остане без струје - рекао је Томашевић на ТВ Пинк.

Он је додао да је било проблема само на ТЕ “Никола Тесла” у Обреновцу.

- Термоелектрана у Обреновцу се вратила, остао је још један блок да вежемо сутра, према томе, то је за мене завршена прича - рекао је Томашевић.

Поновио је да је угаљ због технолошких прилика у Колубари био лошијег квалитета и то се, како је рекао, зна већ одређено време, јер није лако иселити околна насеља и омогућити копу да одради свој део посла, те да обезбеди угаљ адекватног квалитета.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

ОВАКО МОЖЕТЕ ДА ЗАРАЂУЈЕТЕ ДВЕ ПРОСЕЧНЕ ПЛАТЕ МЕСЕЧНО: Почетно улагање 1.000 евра - потребна вам је само једна машина