СИНИША МАЛИ: Потврђена оцена кредитног рејтинга Србије
ЗАХВАЉУЈУЋИ снажном економском расту, агенција за оцену кредитног рејтинга Standard and Poor’s, у извештају који је објављен вечерас, поправила је изгледе за даље повећање кредитног рејтинга са стабилних на позитивне и потврдила оцену кредитног рејтинга Републике Србије на нивоу „ББ+“, саопштио је министар финансија Синиша Мали.
Фото: Танјуг
-. Агенција истиче да ће се у наредних годину дана створити објективни услови за повећање кредитног рејтинга на инвестициони ниво уколико се надмаше пројектована очекивања прилива од страних директних инвестиција, стопе раста и учешћа јавног дуга у бруто домаћем производу.
Структурна побољшања привреде подржана мерама економске политике дала су резултате већ у првој половини 2021. године. То је један од главних разлога ревизије очекиваног раста бруто домаћег производа у 2021. години на 7%, док се у 2022. години пројектује раст од преко 4%. Као основне покретаче раста Агенција наводи јавне инвестиције и приватну потрошњу - навео је министар на Инстаграму.
Препоручујемо
"ПРОДАЈ ДОЛАРЕ, КУПУЈ ЗЛАТО": Централне банке мисле да Америка постаје ризична
01. 07. 2026. у 16:26
НАЈВЕЋИ ПАД ЦЕНА ЗЛАТА ЗА 13 ГОДИНА: Страх од камата погодио племените метале
01. 07. 2026. у 14:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)