МОЖЕМО ДА ИМАМО НАЈВИШЕ ИНВЕСТИЦИЈА Добра будућност улагања у српску енергетику
НАЈВЕЋИ потенцијал за нова улагања је у ресору енергетике, а Србија је препозната као земља која може да има највише инвестиција у будућности.
Фото Танјуг
Ово је данас истакла ресорна министарка Зорана Михајловић по завршетку конференције "Партнерство за трансатлантску енергетску и климатску сарадњу" у Варшави.
- Нови инвестициони циклус у сектору рударства и енергетике у нашој земљи вредан је 17 милијарди евра, а више од 10 милијарди биће за обновљиве изворе - казала је министарка. - Зелена агенда је глобална тема и неопходна је сарадња са свим државама, јер ниједна земља не може сама, посебно када је у питању обезбеђивање енергетске сигурности и борба са климатским променама.
Највећи резултат конференције је, како наводи, да ћемо заједно радити на томе да имамо довољно зелене енергије, иако свака земља дефинише своју динамику процеса.
- Велику подршку смо добили и званичника Стејт департмента, као и од комесарке ЕУ за енергетику, и за зелену агенду и за нове инвестиције - истакла је министарка. - Имали смо билатералне сусрете са министрима из Црне Горе, Румуније и Бугарске, јер морамо да водимо рачуна и о регионалној стабилности. Није довољно да се само Србија развија и да само ми улажемо у енергетику, већ је потребно да се то дешава у читавом региону и целој Европи, ако заиста хоћемо резултате.
Препоручујемо
ХЛЕБ МОРА ДА СЕ ЗАРАДИ: Биковић у публици код Оливере Ковачевић пре 15-ак година (ФОТО)
24. 09. 2021. у 15:59
ДАНСКА КУПУЈЕ ЗЕЛЕНУ СТРУЈУ ЕПС: Потписан уговор са амбасадорком Шајн
24. 09. 2021. у 20:41
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)