ПЕНЗИОНЕРИМА 6.000 ДИНАРА: Грађанима у новембру 30, а у децембру још 20 евра
НАЈСТАРИЈИ грађани Србије за недељу дана, у следећу среду, примиће још 6.000 динара државне помоћи.
Фото Н. Фифић
Министар финансија Синиша Мали потврдио је јуче да ће свим пензионерима 22. септембра бити исплаћена та сума у противвредности 50 евра.
Финансијска подршка државе наставља да стиже и наредних месеци. Сви грађани ће добити у новембру 30 евра, а у децембру још 20 евра.
- Као што смо обећали, следеће среде, 22. септембра, свим пензионерима, којих има 1,7 милиона, исплатићемо и 50 евра као део трећег пакета државне помоћи, као вид подршке због ситуације са ковидом 19 - рекао је Мали. - Тако да ће на рачуне добити 6.000 динара. Крајем септембра ће бити исплаћена и последња шеста рата помоћи превозницима. Они добијају 600 евра по аутобусу у периоду од шест месеци.
Трећи пакет помоћи привреди и грађанима вредан је око 260 милијарди динара, што је нешто више од две милијарде евра. Са претходна два пакета помоћи, долази се до износа од скоро осам милијарди евра.
- Сачувана је макроекономска стабилност земље, пошто је јавни дуг на нивоу од 55,5 одсто БДП-а - рекао је Мали. - Србија ће у овој години имати раст БДП између 6,5 и 7 одсто, по чему ћемо, заједно са резултатима из прошле године, бити прва, друга или трећа земља у Европи.
Фото Танјуг
Влада још није донела одлуку на шта ће бити утрошена средства које је Међународни монетарни фонд доделио Србији. Реч је о око 890,22 милиона долара.
ЗЕЛЕНА АГЕНДА
МИНИСТАР финансија Синиша Мали разговарао је јуче са регионалном директорком Европске банке за обнову и развој (ЕБРД) за Централну и Југоисточну Европу Шарлотом Рух.
На састанку је истакнут значај такозване зелене агенде којој је наша земља у потпуности посвећена и бенефити које она доноси целом друштву, а било је речи о пројектима попут даљинског грејања у Крагујевцу, регионалних депонија, паметних бројила, који се реализују у сарадњи са ЕБРД.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МАЛИ СЕ САСТАО СА ШАРЛОТОМ РУХ: Министар разговарао са регионалном директорком ЕБРД-а
14. 09. 2021. у 12:34
МИНИСТАР МАЛИ: Посета Меркел велика победа Србије и председника Вучића
14. 09. 2021. у 09:18 >> 09:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (1)