И ОТПАД МОЖЕ ДА СЕ ИСКОРИСТИ: У Новом Саду сумирани резултати сарадње Србије са Немачком у екологији
ИНОВАТИВНИ пројекат изградње компостног поља и постројења за третман зеленог отпада у Новом Саду пример је добре сарадње Србије и Немачке - изјавила је министарка заштите животне средине Ирена Вујовић током посете ЈКП "Градско зеленило".
Фото СГ Новог Сада
Компостно поље је настало у оквиру пројекта "Управљање отпадом у контексту климатских промена", уз подршку немачке организације за међународну сарадњу (ГИЗ), а са министарком су га посетили градоначелник Милош Вучевић, директорка ГИЗ Даниела Функе и амбасадор Немачке Томас Шиб.
- Органско ђубриво које се тако добија имаће вишеструку примену, за озелењавање и за грејање, па више неће бити одлагано на депонију. Хвала Немцима на подршци, јер су издвојили готово 400.000 евра, а локална самоуправа је додала 40 милиона динара - истакла је министарка Вујовић.
Иначе, Министарство је за Нови Сад ове године определило више од 90 милиона, Град је обезбедио још 30 милиона динара, па ће бити реализован свеобухватни пројекат заливних система.
Препоручујемо
МИНИСТАРКА ВУЈОВИЋ У КРУШЕВЦУ: Обишла место изградње центра за управљање отпадом
28. 06. 2021. у 17:36
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)