МАЊЕ ЗАПОСЛЕНИХ У СРБИЈИ: Стигли резултати анкете о радној снази
АНКЕТА о радној снази за први квартал ове године показује да је током годину дана стопа запослености смањена за 0,4 одсто, док је стопа незапослености повећана за 2,3 одсто.
Фото: Depositphotos
Међугодишњи пад броја запослених износи 37.800, док међугодишњи раст броја незапослених износи 75.400. Истовремено, број становника старости 15 и више година смањен је за 30.500.
Поређење са претходним кварталом, показује да је код грађана старости 15 и више година дошло је до смањења броја запослених за 79.500 и повећања броја незапослених за 64.200, а поарасто је и број становника ван радне снаге - 7.700.
На међукварталном нивоу, стопа запослености смањена је за 1,3 процентна поена, а стопа становништва ван радне снаге је повећана за 0,2 поена.
Препоручујемо
ДИВЉАЈУ ЦЕНЕ БЕНЗИНА У САД: Тренутно на највишем нивоу у последњих 11 месеци
05. 03. 2026. у 14:50
КИНА УВЕЛА ЗАБРАНУ: Рафинеријама наређено да зауставе извоз горива
05. 03. 2026. у 14:06
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)