Српски стартап Smartsy обезбедио инвестицију од 500.000 евра у аустријском „Shark Tank“-у
ИНОВАТИВНИ српски стартап Smartsy, који развија паметне кућице за псе, остварио је значајан међународни искорак учешћем у емисији „2 Minuten 2 Millionen“, аустријској верзији „Shark Tank“-а и једној од најгледанијих емисија о стартапима у Европи, у којој је обезбедио инвестицију од 500.000 евра од серијског предузетника и инвеститора Александера Шица (Alexandera Schütza), чиме је додатно потврђен потенцијал овог домаћег производа за глобално тржиште.
Фото: ПКС
- Ова инвестиција за нас представља много више од финансијске подршке. Она је потврда да Smartsy одговара на реалну потребу савременог тржишта и да решење које развијамо има потенцијал да постане стандард у retail индустрији када је реч о pet-friendly инфраструктури. Учешће у емисији ‘2 Minuten 2 Millionen’ и подршка инвеститора као што је Алеxандер Шиц дају нам додатни замах за ширење на европска тржишта, а посебно нам је важно што овакав резултат долази из тима који се развија из Србије и гради производ са међународним амбицијама - изјавио је Иван Миликић, CEO компаније Smartsy.
Овај успех представља важну прекретницу за Smartsy, али и за шири домаћи иновациони екосистем јер поред финансијске подршке, инвестиција доноси и стратешко партнерство које ће омогућити убрзано скалирање пословања, пре свега на DACH тржишту (Немачка, Аустрија, Швајцарска), где постоји изражена потреба за унапређењем pet-friendly инфраструктуре у малопродајном сектору.

Smartsy већ активно ради на имплементацији својих решења у Аустрији, кроз сарадњу са водећим retail ланцима, укључујући REWE групу (BILLA). Паралелно са тим, компанија планира ширење и на друга европска тржишта, као и повратак на домаће тржиште са унапређеном верзијом производа.
Smartsy се развија у оквиру SEE UP акцелератора, који подржава стартапе са тржишно валидираним решењима, а ради под окриљем Центра за дигиталну трансформацију (ЦДТ) Привредне коморе Србије (ПКС), која својим чланицама омогућава учешће на престижним међународним сајмовима иновација и континуирано учествује у позиционирању Србије као центра европских технолошких и биотехнолошких хабова, чиме наша земља гради позицију предводника иновација у индустрији савремене опреме и производње хране за кућне љубимце и етаблира се као једна од најбрже растућих ICT и стартап заједница у Европи.

Предраг Николић, директор ЦДТ-а, истакао је да успех Smartsy-ја јасно показује да српски стартапи имају капацитет да развијају производе који су конкурентни на глобалном тржишту.
- Овакви резултати потврђују да домаћи иновациони екосистем сазрева и да наши тимови могу равноправно да парирају најнапреднијим решењима у свету, посебно када имају адекватну подршку и инфраструктуру за развој - нагласио је Николић.

Паметна Smartsy кућица за псе, која је пре две године пробно постављена испред малопродајног објекта Univerexport-а на Новом Београду, опремљена је напредном технологијом, контролише температуру, омогућава власнику да путем камере види свог пса и нуди опције за брендирање, чиме постаје идеалан алат за retail и маркетиншке кампање. Кућице ће бити постављене овог пролећа на неколико локација у центру Беча, а очекује се ширење и на тржишта региона, Немачке, Швајцарске, и других земаља.

Препоручујемо
СВАКИ ЧЕТВРТИ ТРАЖИ ПОСАО: Рекордна незапосленост међу младима у Лондону
30. 03. 2026. у 16:22
МАРТОВСКЕ ПЕНЗИЈЕ СТИЖУ УСКОРО: Исплата почиње у четвртак - прво једној категорији
30. 03. 2026. у 15:58
НОВО "СУВО" ЗЛАТО У ЕВРОПИ: Није нафта ни гас, сви сада јуре ову сировину
30. 03. 2026. у 14:02
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)