ЧАДЕЖ: Спиеф je идеално место за стратешке договоре - Српска привреда на економском форуму у Санкт Петербургу
ПРЕДСТАВНИЦИ привреде Србије учествоваће на 24. међународном економском форуму у Санкт Петербургу (СПИЕФ) који се одржава од 2. до 5. јуна.
Фото Архива
У фокусу овога великог међународног скупа, који ће окупити представнике привреде и политике са свих континената, биће глобална и руска економија у постковид свету, синергија, социјална питања и технолошки развој.
“СПИЕФ је идеална пословнa платформа за финализацију стратешких договора у секторима који су значајни за билатералну привредну сарадњу Србије и Русије, као што су енергетика, логистика и саобраћај, грађевинарство, пољопривреда, индустрија, медицина и фармација, иновације и нове технологије“, рекао је Марко Чадеж, председник Привредне коморе Србије.
ПКС партнер у организацији
УЧЕШЋЕ Србије на овом престижном догађају, на којем смо учествовали 2017/18, посебно је значајно у измењеним условима пост ковид трговине и опоравка међународне привреде, и ступања на снагу Споразума о слободној трговини Србије и Евроазијске економске заједнице (ЕАЕЗ).
Петербуршки међународни економски форум јединствен је догађај у свету пословања и економије. Одржава се од 1997. године, а од 2006. под покровитељством председника Руске Федерације. Током скоро две и по деценије, Форум је постао водећа глобална платформа за међународну пословну заједницу, место сусрета и разговора о кључним економским питањима и изазовима са којима се суочавају Русија, тржишта у развоју, и свет у целини.
Штанд Србије на сајму у Санкт Петербургу, Фото Архива
СПИЕФ-у је 2019. присуствовало више од 19.000 посетилаца из 145 земаља. Међу учесницима форума у Санкт Петербургу били су представници влада и други званичници из 110 земаља, као и чланови пословне заједнице који представљају више од 3.500 руских и међународних компанија.
Препоручујемо
ВОЛВО ХИТНО ПОВЛАЧИ ВИШЕ ОД 40.000 АУТОМОБИЛА: Ево који су разлози
23. 02. 2026. у 22:44
ЦЕНЕ ЗЛАТА ПОРАСЛЕ ЗА ДВА ОДСТО: Трампове најаве додатних царина "урадиле посао"
23. 02. 2026. у 21:32
НУАЧНИЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Само неколико дана лоше исхране лоше утиче на памћење и мозак
23. 02. 2026. у 21:22
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)