ПОДРШКА ПРОИЗВОЂАЧИМА: Гламочић наложио контролу засада малина у Србији
МИНИСТАР пољопривреде, шумарства и водопривреде Драган Гламочић дао је налог пољопривредним саветодавним и стручним службама за спровођење мониторинга засада малине на територији Републике Србије, са циљем провере стања у производњи и унапређења система подршке произвођачима.
Фото: Dragomir Radovanovic, Panther Media Global / Alamy / Profimedia
Мониторинг ће обухватити контролу постојања и стања пријављених засада код корисника подстицаја, како би се утврдило да ли су површине за које су остварена права на подстицаје заиста под засадима малине, али и да би се добио прецизнији увид у здравствено стање засада, њихову одрживост и производни потенцијал овог сектора.
Како је најавио министар Гламочић, посебна пажња биће посвећена већим пријављеним површинама, засадима са видљивим неслагањем у односу на пријављено стање и парцелама код којих постоје назнаке да нису у активној производњи.
Циљ ових активности није кажњавање произвођача, већ обезбеђивање да средства државне подршке стигну до оних који заиста производе, као и прикупљање података који ће омогућити креирање квалитетнијих мера за сектор воћарства у наредном периоду.
- Држава жели јасну и реалну слику стања на терену, јер су поуздани подаци основ за одговорну аграрну политику. Наш циљ је да заштитимо пољопривреднике који раде и производе, да обезбедимо правичнију расподелу подстицаја и да на основу стварног стања на терену планирамо будуће мере подршке. Србија је земља малине и зато је важно да имамо тачне податке о стању засада и реалним производним капацитетима - поручио је Гламочић.
Мониторинг ће бити реализован у наредном периоду у сарадњи са надлежним службама на терену, а резултати ће бити коришћени за даље унапређење аграрне политике, наводи се у саопштењу министарства.
(еКапија)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МНОГИ ПРОИЗВОЂАЧИ ГРЕШЕ: Ево када и како скидати листове и заперке на парадајзу
11. 06. 2026. у 15:52
ИНТЕРЕСОВАЊЕ СВЕ МАЊЕ: Шумадија и Западна Србија - примери добре праксе
07. 06. 2026. у 15:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)