ЗВАНИЧНА ОДЛУКА! Труднице и деца узраста 16 и 17 година могу да се приме вакцину овог произвођача

ОСОБЕ узраста 16 и 17 година и труднице могу да се вакцинишу Фајзеровом вакцином против ковида-19 , закључио је Стручни комитет за имунизацију на састанку одржаном 26. априла.

ЗВАНИЧНА ОДЛУКА! Труднице и деца узраста 16 и 17 година могу да се приме вакцину овог произвођача

Фото Танјуг

- Према закључку Стручног комитета за имунизацију, особе узраста 16 и 17 година могу да се вакцинишу против ковид-19 Пфизер-БиоНТецх вакцином, по препоруци надлежног педијатра, при чему образац сагласности за вакцинацију потписује лице које се вакцинише у складу са Законом о правима пацијената.Даје се интрамускуларно у две дозе (свака доза од 0,3 мл) са размаком од три недеље (21 дан) између доза - пише у документу.

У овом документу додаје се да Фајзерова вакцина не би требало да се замени било којом другом и да након прве дозе овог цепива треба примити и другу дозу исте вакцине.

- Нема расположивих података о заменљивости Пфизер-БиоНТецх ЦОВИД-19 Ваццине другим ЦОВИД-19 вакцинама у циљу завршетка серије вакцинације. Особе које су примиле једну дозу Пфизер-БиоНТецх вакцине треба да приме и другу дозу Пфизер-БиоНТецх како би комплетирале серију вакцинације - каже се у документу.

У складу са ревидираним препорукама Стручног комитета за имунизацију, трудноћа не представља контраиндикацију за примену Фајзерове вакцине против ковида-19.

Труднице се после првог триместра трудноће, могу вакцинисати Фајзеровом вакцином против ковида, у консултацији са надлежним гинекологом и уз индивидуалну процену користи и ризика од вакцинације, стоји у препорукама Стручног комитета.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!