БРАЋА И СЕСТРЕ ИДУ У ИСТИ ВРТИЋ: Још деце због здравствених проблема примљено у болницу у Ужицу

У ЗДРАВСТВЕНОМ центру у Ужицу примљено је још деце са стомачним проблемима из вртића из којег је почетком недеље било хоспитализовано осморо малишана.

БРАЋА И СЕСТРЕ ИДУ У ИСТИ ВРТИЋ: Још деце због здравствених проблема примљено у болницу у Ужицу

Ж.Кнежевић

Једно дете је одмах пуштено кући, остало их је седморо, а данас их је на Дечијем одељењу десеторо, примаријус магистар др Дара Савић- Божовић, начелник Дечијег одељења, педијатар-кардиолог. 

Она каже да ниједно дете, на срећу није животно угрожено, али да још деце долази на преглед због дијареје.

- Деца нису животно угрожена. Шта више, бољег су општег стања. Знатно су боље него што су јуче била, међутим, долази још браће и сестара на преглед. Углавном, сада је десеторо деце у Одељењу која су примљена због тога, али поред те деце из тог вртића, имамо још деце са проливом - каже др Савић-Божовић за наш портал:  

- И ова деца која су примљена су из вртића. Браће и сестре иду у тај исти вртић. То је инфекција која може да се пренесе и капљичним путем, може да се пренесе преко прљавих руку, прљавих загађених површина, може да се пренесе преко играчака...

Она подсећа да су зима и пролеће сезона стомачног ротавируса, а да најчешће оболевају деца узраста до 5 година.

- Деца су узраста од 13 месеци до 3 године, можда је код куће неко и старији. Највише оболевају деца до 5 година. Период оправка траје од 7 до 10 дана уз лечење. Карактеристично је да деца могу са тим вирусом брзо да дехидрирају - објашњава др Савић-Божовић.

Истиче и да су нека деца имала тежу клиничку слику јер им је поред ротавируса дијагностикована и кампило бактерија.

- Када се удруже две инфекције онда то буде озбиљније - каже она.

Дечица данас, ипак, неће бити пуштена кућа, свакодневно се прати њихово стање. Очекује се да ће се сутра имати више информација у вези са тим да ли је могуће да буду пуштена кући за празнике.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет