ПОЛИЦИЈА ИСТРАЖУЈЕ ЛАЖНЕ ДИПЛОМЕ: Универзитет у Крагујевцу тужилаштву предао доказе о нерегуларностима на факултетима

Љ. Б.

31. 03. 2021. у 09:11

ТУЖИЛАШТВУ и полицији доставили смо доказе о нелегалном издавању 22 дипломе Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу медицинским сестрама из Хрватске и још 15 диплома доктора наука стечених на различитим факултетима, претежно за менџемент и економију које су издате грађанима са Косова и из Северне Македоније.

ПОЛИЦИЈА ИСТРАЖУЈЕ ЛАЖНЕ ДИПЛОМЕ: Универзитет у Крагујевцу тужилаштву предао доказе о нерегуларностима на факултетима

Фото: М. Луковић

На универзитету не постоји ниједан доказ да су они уписали докторске студије, нема података о положеним испитима, нострификацији претходно стечених диплома и нема трага о уплаћеном новцу за школовање. Постоје само дипломе које су им издате.

Ово нам је рекао ректор Универзитета у Крагујевцу проф. Ненад Филиповић, који је навео и да је крагујевачки универзитет већ поништио 22 дипломе које је 2014. године издао Факултет медицинских наука медицинским сестрама из Хрватске.

- Дипломе су поништене медицинским сестрама које су наставу похађале у Пули, на студијском програму Европског центар за мир и развој (ЕЦПД), који није био регистрован у Хрватској, ни код нас нема акредитацију. Хрватска је због тога забранила извођење наставе, а део студената уписао је трећу годину на Факултету медицинских наука у Крагујевцу, без икакве потребне документације - каже професор Филиповић.

За Универзитет у Крагујевцу, законити и легални су само акредитовани студијски програми реализовани по законима Србије, истиче ректор Филиповић и наглашава да се на факултете овог универзитета странци могу уписивати ако испуне услове - треба да нострификују претходно стечену диплому, определе се за програм који би похађали на српском језику или за програм на страном језику уколико је акредитован и плате школарину.

У СПОРАЗУМУ НЕМА НАСТАВЕ

ЕВРОПСКИ центар за мир и развој (ЕЦПД) је научноистраживачка установа коју су основале Уједињене нације односно Универзитет за мир УН. Има мрежу одељења на Балкану, а њихово седиште у нашој земљи је у Београду. Иначе, Факултет медицинских наука у Крагујевцу са овом организацијом потписао је уговор 2002. године, а обновио га 2011, а од тада је потписано још неколико споразума. Међутим, ниједан споразум не предвиђа организовање наставе и полагање испита по студијским програмима ЕЦПД.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.

06. 12. 2025. у 10:31

Коментари (0)

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!