ХЛАДНИ ТАЛАС КРЕЋЕ КА СРБИЈИ: Познати метеоролог открива - Већ за викенд стиже пљусак са грмљавином
ПОЗНАТИ метеоролог Ђорђе Ђурић открио је какве нас временске прилике очекују у наредном периоду.
Фото: Илустрација
– У Србији у среду умерено до потпуно облачно, повремено са сунчаним интервалима, док се на југу и југозападу очекује слаба киша. Крајем дана и током вечери смањење облачности, па се у току ноћи очекује углавном ведро. Дуваће слаб до умерен северни и северозападни ветар. Минимална температура од 0 степени на југоистоку до 8 степени Целзијуса на северу и западу Србије и у Београду, максимална дневна од 15 до 19, у Београду до 18 степени – написао је Ђурић на свом Фејсбук профилу.
Како наводи, у четвртак нас очекује претежно сунчано или умерено облачно и релативно топло. Максимална температура од 18 до 22 степени, у Београду до 20. У петак веома топло. Пре подне биће суво, а средином дана у западним, а после подне и увече и у осталим пределима Србије очекују се пљускови са грмљавином. Максимална температура од 20 до 25 степени, у Београду до 23.
– За викенд умерено до претежно облачно и свежије, повремено са кишом, пљусковима и грмљавином, док се у недељу на северу очекује углавном суво. Максимална температура у суботу од 15 до 20, у Београду до 17 степени, а у недељу од 10 до 15, у Београду до 13 степени. Од понедељка топлије – написао је метеоролог.
Ђурић наводи да су Србија и већи део Европе под утицајем антициклона, односно повишеног ваздушног притиска, који условљава стабилно и суво време.
– Адвекција веома топлог ваздуха је од северозапада Африке преко Пиринејског полуострва до западних и централних предела Европе, па је у тим пределима Европе и најтоплије. Максимална температура на југу Шпаније је око 30 степени, а у западним и централним пределима Европе и до 25. Ове вреднности су за 10 до 15 степени више од просека за ово доба године – истиче.
Додаје да се Србија налази на рубном делу струјања ове топле ваздушне масе, па је умерено топло. Истовремено, над југом и југоистоком Грчке и Егејским морем је присутан висински циклон, па се у тим пределима Грчке очекују обилније падавине и хладно за ово доба године, уз температуре од 11 до 15 степени и уз хладно северно струјање.
– Како се Србија налази између повишеног притиска са запада и сниженог са југоистока, преовладава северно струјање, па је из тог разлога умерено топло. У четвртак ће се променити синоптичка ситуација и очекује се пад ваздушног притиска, па ће у петак Србија пред продор хладног фронта, наше подручје краткотрајно бити у подручју струјања веома топле ваздушне масе са југозапада, уз темпетратуре од 20 до 25 степени. Већ до вечери и током викенда се услед продора хладног фронта са северозапада очекују падавине и пад температуре за 10 степени, уз јако северозападно струјање које ће и довести до продора осетно свежије ваздушне масе – написао је метеоролог.
Препоручујемо
ОЧЕКУЈУ СЕ ВЕЛИКЕ ПРОМЕНЕ ТЕМПЕРАТУРЕ: Српски метеоролог објавио прогнозу до 10. априла
29. 03. 2021. у 12:46
ТОПЛО, АЛИ ПРОМЕНЉИВО ОБЛАЧНО: У појединим деловима земље слаба киша
30. 03. 2021. у 07:03
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)