ДОКТОР ЂЕРЛЕК О ВАКЦИНАЦИЈИ СТРАНАЦА: Имамо обезбеђене дозе за наше грађане, па зашто не бисмо помогли и комшијама?
ДОК цео свет хвали Србију због фантастичног успеха који је постигла у масовној имунизацији, као и због солидарности коју је показала са земљама у региону, један део домаће јавности, посебно на Твитеру, оштро је критиковао одлуку државе да се и страним привредницима и држављанима омогући вакцинација у нашој земљи!
Фото: Танјуг/Раде Прелић
Међутим, др Мирсад Ђерлек, државни секретар у Министарству здравља каже да Србија треба да буде поносна на то како је спровела имунизацију против вируса корона и да се солидарност управо показује онда када је најтеже.
- Србија се, заиста, најбоље снашла од свих земаља на Западном Балкану и на сви треба да будемо поносни. Захваљући, пре свега, државном руководству, имамо четири различите вакцине за имунизацију грађана. Оно што смо желели у овако тешком тренутку је да покажемо и солидарност према комшијама. Посебан значај има и потез Привредне коморе Србије (ПКС) која је лично финанасирала набавку 10.000 доза за привредне коморе и партнере у региону. То је одличан ствар, јер проток робе, неминовно, може да доведе до ширења инфекције, па ако су сви људи вакцинисани самим тим се и ми штитимо. Са друге стране, ово ће бити још једна спона међу економијама Западног Балкана, јер поред борбе против ковида и очувања живота морамо водити рачуна и о развоју економије у овом делу Европе - каже он.
Др Ђерлек истиче да ниједан грађанин неће остати ускраћен ни за једну дозу вакцине због тога што је Србија помогла страним држављанима којима је помоћ преко потребна.
- Држава је обезбедила вакцину за сваког грађанина Србије. Нико неће остати ускраћен ни за једну дозу, те не треба исказивати себичност у овако тешкој ситуацији. Треба исказати солидарност као што то ради Србија, а не као што раде појединци на Твитеру. С обзиром да имамо обезбеђене дозе за сваког грађанина, зашто не би помогли нашим комшијама?! - пита се Ђерлек и додаје да нам без економије, сарадње, протока робе, капитала и људи нема опстанка.
(Курир)
Препоручујемо
УМРО АЛЕКСАНДАР ЈОКСИМОВИЋ: Од короне преминуо креатор који је облачио Јованку Броз
29. 03. 2021. у 11:29
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)