Здраво Челзи, ово је писмо уместо мале Милице, чије се тело у гробу још охладило није
МИЛИЦА Ракић девојчица која је настрадала у НАТО бомбардовању постала је симбол страдања Србије у тој агресији.
Фото: Новости
Да је жива, Милица Ракић би данас имала 25 године. Њено име остало је дубоко урезано у народу. Убијена је 17. априла 1999. године када ју је током НАТО бомбардовања погодио гелер у кући у Батајници.
Народни гуслар Саша Лакетић опевао је ову трагедију у својој песми "Трагична погибија Милице Ракић", а у уводном делу прочитано је потресно писмо.
Писмо једног забринутог родитеља из места, где се Сава у Дунав улива, уместо мале Милице, упућено је ћерки Била Клинтона, Челзи, да пренесе своме оцу Билу, јаку поруку српског народа.
Цео текст прочитајте КЛИКОМ ОВДЕ!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)