СПРЕЧИТЕ НАСИЉЕ НАД ЖЕНАМА: Савез самосталних синдиката и 8. марта позива на равноправност жена
РЕЗУЛТАТ дугогодишње борбе за права и једнакост жена мора бити стварање хуманог и праведног друштва које ће се изборити за равноправност полова и строго кажњавати сваки вид насиља и дискриминације, кажу у Савезу самосталних синдиката Србије.
FOTO: Depositphotos
- Спречавање насиља и узнемиравања жена на послу, код куће и њихова заштита јесте приоритет и одговорност целокупног друштва. Заштита основних права и људског достојанства јесте и наша улога - истичу у СССС.
Они позивају све актере друштва на одговорно понашање и сталну борбу за побољшање положаја жена и свих грађана Србије. - Ми верујемо да је живот без насиља основно људско право и, у складу са тим, дајемо свој допринос кроз обезбеђење правне, психолошке и социјалне помоћи и подршке женама.
Наш задатак јесте превенција свих типова насиља над женама, промоција њихових права на индивидуалном, правном и институционалном нивоу, пружање правне помоћи и психолошко оснаживањежена да изађу из ситуације насиља. У том циљу СССС тражи да се у што краћем року ратификује Конвенција број 190 Међународне организације рада о укидању насиља и узнемиравања у свету рада.
Препоручујемо
NEWSMAX BALKANS: СПЕЦИЈАЛНА ЕМИСИЈА "АМЕРИКА - 25О ГОДИНА НЕЗАВИСНОСТИ"
03. 07. 2026. у 15:11
НЕСТАО МЛАДИЋ ИЗ КРАГУЈЕВЦА: Антонија нема од 30. јуна, породица моли за помоћ!
03. 07. 2026. у 14:48
ПРОМЕНА ВРЕМЕНА У СРБИЈИ: Стиже пријатан викенд, али убрзо нови топлотни талас
03. 07. 2026. у 14:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)