МЕДИЦИНСКИ ДЕО ШТАБА ЗА ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС: Гојковић - "Број заражених преко 4.000 је недопустив"

ЧЛАН Кризног штаба Зоран Гојковић каже да је ситуација са короном је отворена и много компликованија него што изгледа.

МЕДИЦИНСКИ ДЕО ШТАБА ЗА ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС: Гојковић - Број заражених преко 4.000 је недопустив

Фото: Танјуг/Влада Србије

На питање како је изгледала седница Кризног штаба, Зоран Гојковић каже:

- На држави је да донесе једну рационалну одлуку која ће у обзир узети све чињенице и околности. Ми имамо оно на чему је инсистирао медицински део - пооштравање мера.

- Морамо водити рачуна иако неки објекти раде - рекао је Гојковић за ТВ Прва.

- Медицински део Кризног штаба тражи спречавање свих могућих контаката. То значи ситуација као у највећем делу Европе - каже, а на питање да ли је то полицијски час одговара потврдно.

Миланко Шеклер каже да не сумња у струку и чланове Кризног штаба, како наводи - "знају шта треба да се уради". Додаје да је број заражених преко 4.000 недопустив.

- Затварање на почетку панедмије је било логично у том тренутку. Није имало маски, није имало ничега - објашњава. Мере би, сматра, требало да буду оштре и дуже.

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

ИНДИ ПРИЗНАЛА: Била сам са човеком који је старији од мог оца - пријало ми је