КОВИД БОМБА: Страхује се од масовног окупљања на задушницама, ово је наложено управи сваког гробља у Србији
ОНО о чему се увелико размишља као могућем проблем по даљи развој епидемиолошке ситуације јесте окупљање на гробљима широм Србије у суботу.
Фото Н. Скендерија
Покрајински секретар за здравље и члан кризног штаба за борбу против короне Зоран Гојковић рекао је да ће се на седници кризног штаба разговарати и о Великим (зимским) задушницама, када ће на гробља изаћи велики број људи.
Епидемиолог Жарко Ранковић, члан нишког градског штаба за ванредне ситуације, казао је да су разматрали упутства за задушнице:
- Свим погребним услугама је речено да се организује контрола на гробљима, да су обавезне маске и да око једног гробног места не може се окупити више од пет људи. Задушнице су обичај и не можемо забранити људима да га испоштују, али морају поштовати дистанцу и да носе маске.
(Курир)
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)