ВАЖНА ВЕСТ: Почео са радом СОС телефон за новинаре којима је угрожена безбедност (ФОТО/ВИДЕО)
ОД данас је у функцији бесплатни СОС телефон на броју 0800 100 115 који је намењен свим новинаркама и новинарима који сматрају да им је угрожена безбедност.
Фото: Влада Србије
Ова услуга покренута је у склопу активности Радне групе за безбедност и заштиту новинара коју је основала Влада Републике Србије, а на телефонске позиве одговараће правници који имају искуство у раду на случајевима насиља према медијским радницима.
- Ово је први корак у реализацији планираних активности на заштити новинара и повећању безбедности. На овај нацин ћемо поједноставити пријављивање претњи и напада и додатно информисати и едуковати новинаре о остваривању својих права – рекао је члан Радне групе Веран Матић.
Телеком Србија је донирала техничку подршку, опрему и капацитете, као и координацију са свим оператерима за овај бесплатни сервис, који ће бити доступан 24 сата седам дана у недељи. Сваки новинар и новинарка који осете да им је угрожена безбедност моћи ће, преко ове подршке, да добију информације о квалификацији дела које је учињено и правним поступцима које они треба да предузму.
- Компанија Телеком Србија уступила је бесплатан број и омогућила техницку реализацију. Верујемо да је ово још један начин да се заштити новинарска професија у Србији” рекао је Владимир Лучић генерални директор Телекома Србије.
Новинари ће добијати информације о контакт тачкама у полицији и тужилаштву које су надлежне за регион у којем раде или у којем се догодила претња или насилни акт. Ако је реч о делима који се не гоне по службеној дужности већ по приватним тужбама, новинари ће добити информације о начину на који се пише тужба или ће бити упућени на правну подршку у различитим удружењима новинара.
Препоручујемо
КАФИЋИ ПОНОВО РАДЕ ДО 20.00 САТИ: Горан Весић открио до када ће трајати нове мере
01. 03. 2021. у 16:35
КОСТИЋ УПУТИО ПИСМО КУСТУРИЦИ: Председник САНУ писао познатом редитељу
01. 03. 2021. у 14:19
МЕДИЦИНСКИ ДЕО ШТАБА ТРАЖИО ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС: Коначна одлука пада за два дана
01. 03. 2021. у 16:09 >> 16:20
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)