ПАЛМА ТРАЖИ ВАКЦИНАЦИЈУ ЗА УГОСТИТЕЉЕ: Предложио да приоритетни буду и запослени у хотелима и ресторанима

Новости онлине

02. 02. 2021. у 12:00

ДАМАС на Колегијуму Народне Скупштине Републике Србије, Драган Марковић Палма, председник Јединствене Србије и шеф посланичке групе ове странке предложио је да се сви запослени у туристичком сектору, запослени у хотелима и ресторанима вакцинишу и да се дозволи улазак и боравак страних туриста у Србију уз потврду да су вакцинисани.

ПАЛМА ТРАЖИ ВАКЦИНАЦИЈУ ЗА УГОСТИТЕЉЕ: Предложио да приоритетни буду и запослени у хотелима и ресторанима

Фото: Новости

Рекао је да је то његов лични став и став Јединствене Србије и да би на тај начин значајно повећали број страних туриста јер би смо били једна од првих држава која би то урадила. Такође је предложио да се приоритено вакцинишу и запослени у угоститељским објектима, маркетима и да се продужи рад угоститељских објеката до 23 часа. 

- Млади људи већ дуго не иду у школе и на факултете, седе све време кући и прате онлајн наставу. Потребно је тим младим људима омогућити да се друже и зато сматрам да је 23 сата неко оптимално време до када треба да раде угоститељски објекти. У осталом не видим разлику у томе да ли раде до 20 или до 23 сата. Наравно ти угоститељски објекти би имали обавезу примене свих епидемиолошких мера које су и сада на снази - изјавио је Марковић.

- Стручњаци лекари би требало у медијима да више посвете пажњу и пруже неопходне информације о томе који начин исхране може повећати имунитет организма, и да ли веће коришћење белог лука и неких других биљака у исхрани може помоћи у јачању имунитета наших грађана. Свакако је правилна исхрана нешто што би и те како помогло у превенцији и очувању здравља наших грађана - закључио је Марковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)