ГОРДАНА ЈЕ ШЕТАЛА НОВИМ САДОМ И СРЕЛА ПРОСЈАКА: Када му је пришла ближе са језом је схватила да га познаје
ЉУДЕ које живот није мазио виђамо на сваком кораку. У превозу, на улици, у подземним пролазима.
Фото: Фацебоок/Гордана Јовин
Срећемо их сваки дан и често окренемо главу пред њиховим очима, проблемима и животом који крије велике тајне. Такав сусрет десио се докторки Гордани док је шетала улицама Новог Сада.
Докторка Гордана Јовин је једног дана, баш као многи од нас, прошетала после посла да разбистри мисли и скрене пажњу са тренутних дешавања. Тада је у подземном пролазу срела добро познат лик, бескућника који се склонио од циче и хладноће.
Човек је седео и чекао да му неко удели који динар. Вратила се, пришла и угледала колегу са факултета. Тада је своје искуство пренела у објави на Фејсбуку.
- Данас сам поново добила лекцију из живота. После напорног дана пожелела сам прошетати центром. Хладно јануарско вече, у потходнику приметим човека који свира мелодику, учинио ми се његов поглед познатим. Размишљам , "Хладно је седети на степеницама и сакупљати милостињу". Када сам се вратила приђем му, погледам поново у очи и сретнем уплашен поглед, али познатог човека - започела је увод у причу докторка Јовин.
На њено питање да ли се можда познају човек јој спуштеног погледа одговори потврдно. Познаје и њега и његову сестру, пише Гордана.
- Питам га како је, да ли има где да живи, да ли је сам…
Завршио је стоматологију и почео специјализацију, сазнаје да живи у Сремским Карловцима, да некако преживљава, не ради и има успостављену дијагнозу.
– Одлазим помало тужна питајући се "где се човек саплео, о живот". Толико је испита положио, избегао из Славоније и онда остао сам и пукао… Одлучила сам да покренем хуманитарни фонд или организацију за колеге у невољи. Морамо наћи начина да када нам је добро одвојимо један динар за оне у невољи… Пуно је самих људи у невољи и биће их још више – написала је докторка на Фејсбуку.
Она је позвала своје остале колеге и све људе добре воље, да осмисле како да организују помоћ и подрже ову солидарну и хуману иницијативу.
(Блиц)
Препоручујемо
НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК: Још 1.366 нових случајева - преминуло 20 особа
31. 01. 2021. у 15:05
ПРЕСЕК ПО ГРАДОВИМА: Корона у Србији, а ево где је ситуација најгора
31. 01. 2021. у 15:38
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (7)