ИМАЈУ УПАЛУ ПЛУЋА: Седморо деце тренутно у КБЦ Драгише Мишовић - докторка открила у каквом су стању
У ДЕЧИЈОЈ болници при КБЦ Драгиша Мишовић тренутно је смештено седам пацијената - деце са њиховим пратиоцима, са лакшом клиничком сликом упале плућа, навела је пулмолог и руководилац дечије клинике КБЦ "Драгиша Мишовић" Оливера Остојић.
Фото: Д. Миловановић
То стање се, како је рекла за ТВ Прва, одражава у последњих неколико недеља. Она је указала да сви њихови болнички пацијенти имају упале плућа и да су то умерено тешке пнеумоније, док се деца са блажом клиничком сликом не хоспитализују.
- Њих је 85 до 90 одсто и не захтевају чак ни антибиотску терапију него само опсервацију и стандардни дијететско-хигијенски режим који се спроводи код свих вирусних инфекција - прецизирала је Остојић.
Према њеним речима, период у коме су деца ишла у школу није довео до већег броја оболевања од Сарс-ЦоВ-2 у колективу.
- Сва деца која су долазила код нас су у највећем проценту била заражена у својој најближој околини, односно од својих укућана. Очекујем да ће се сада уплести неке сезонске вирусне инфекције на које смо ми навикли и које увек буду актуелне кад деца полазе у школу после распуста у зимском периоду, тако да це вероватно бити преплитања с тим вирусима који дају врло слицну клиницку слику - упозорила је докторка.
Напоменула је да у КБЦ Драгиша Мишовић не дају препоруку да се деца вакцинишу - најпре зато што најмлађи не показују озбиљну клиничку слику оболевања од ковида 19, као и јер још нису урађена испитивања вакцина на деци и трудницама.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)