ТЕЖАК ДАН У СРБИЈИ: Пчињски округ у борби са поплавама, становништво стрепи од нових падавина

ВЕЛИКЕ количине падавина током викенда проузроковале су изливање Јужне Мораве код Владичиног Хана, Биначке Мораве у близини административног прелаза са Косовом и Метохијом код места Бела земља, а поплављени су углавном подруми и сутерени домаћинстава у овом крају.

ТЕЖАК ДАН У СРБИЈИ: Пчињски округ у борби са поплавама, становништво стрепи од нових падавина

Фото: Ј. С.

У општини Владичин Хан проглашена је ванредна ситуација због поплава и високог водостаја река на овом подручју.

Реке Јужна Морава и Врла, које пролазе кроз Хан, су набујале, али су у оквиру бедема одбране од поплава. Манастир Кацапун је одсечен од света јер је вода однела мост. Готово на територији целе општине излили су се планински потоци из корита, на ширем подручју општине.

Становници Бујановачке Бање у ноћи између недеље и понеделјка стрепели су колику ће им штету наненти вода.

На срећу није било евакуација, а спасилачке екипе обилазе домаћинства чамцима како би видели да ли им је потребна помоћ. Најкритичније тачке по питању поплава су поред Бујановачке Бање у селу Кончуљ и Новом Насењу.

У Штабу за ванредне ситуације кажу да је због изливања Биначке Мораве пут према Кончуњу и административној граници са КиМ непроходан. Није наивна ситуација ни у Раковцу.

Драгослав Зафировић из Раковца каже за "Новости" да стрепе од нових падавина.

- Вода је ушла у подрум, али смо је избацивали. На срећу није било већи последица, попут оних у Бујановачкој Бањи. Сада само гледамо у небо и надамо се да неће бити поново кише – каже Зафировић за Новости.

Поплаве нису заобишле ни околину Врања.Током викенда на територији града пало је 55 литара кише по метру квадратном, што је довело до пораста нивоа Јужне Мораве, која се излила у делу тока код Златокопа и Ћуковца.

Због обилних падавина, у Врању и Врањској Бањи поплављено је око 20 подрумских просторија и дворишта. Све расположиве екипе су на терену, а механизација је ангажована на чишћењу путних канала у Ћуковцу и Топлацу и општинског путног правца Дубница – Вртогош.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову