БРНАБИЋ ПОРУЧИЛА: Приоритет вакцинација што већег броја грађана

ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић изјавила је да је у овом тренутку приоритет да се што пре вакцинише што већи број грађана, како би се стекао колективни имунитет и како би се изашло из кризе изазване пандемијом корона вируса.

БРНАБИЋ ПОРУЧИЛА: Приоритет вакцинација што већег броја грађана

Фото: Танјуг/Раде Прелић

Она је казала да ће вакцинација бити на добровољној бази и бесплатна и позвала грађане да се вакцинишу, јер је то најбоља заштита здравља.

Упитана да прокоментарише тврдње да се манипулисало бројевима оболелих и преминулих од корона вируса, Брнабић је за Блиц рекла да ће се ревизија бројева урадити када све прође.

-То ће бити први пут да Србија након неке пандемије уради ревизију. Никада се то раније у Србији није радило. Политичарии њихови медији који нам данас спочитавају тачност бројева нити су направили неки бољи систем нити су радили ревизије епидемија док су били на власти - рекла је Брнабић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО АЛТА БАНКЕ, Air Serbia i Visa: Картица са додатним бенефитима за клијенте