СУТРА ПОЧИЊЕ ВАКЦИНАЦИЈА ЗДРАВСТВЕНИХ РАДНИКА: Доктор Ђерлек објавио добре вести, ево који је план имунизације
ПЛАН Националног координационог тима за имунизацију је да се до краја ове седмице вакцинише 2.500 људи у геронтолошким центрима и око 8.500 здравствених радника, рекао је вечерас државни секретар у Министарству здравља Мирсад Ђерлек.
Фото: Танјуг/Раде Прелић
Он је за РТС изјавио да је интересовање грађана за вакцинацију велико, што показује да постоји веома развијена свест о томе да је вакцинација најбољи начин да се изборимо са коронавирусом.
Вакцинација ће се обављати свакога дана, осим на Божић, а сутра почење за здравствене раднике и то од јединица интензивне неге, затим пријемно-тријажних центара, ковид болница.
- Током вакцинације наредних дана бићемо присутни на више од 30 локација широм Србије, укључујући све клиничке центре, клиничко-болничке центре, опште болнице и на више од 110 пунктова - најавио је Ђерлек.
Навео је да је Србија данас добила 19.500 Фајзер-Бионтек вакцина, да имамо 2.400 вакцина Спутњик и да ће све оне бити утрошене до краја недеље а да се од понедељка очекује нови контигент Фајзер- Бионтек вакцине.
- Током овог месеца требало би да добијемо око 80.000 Фајзерових вакцина, у фебруару још око 200.000, а до краја јануара добићемо и велике количине Спутњикове и кинеске вакцине - навео је Ђерлек.
Додао је да ће се радити на томе да се темпо вакцинације појачава из недеље у недељу, како би било вакцинисано што више људи.
Препоручујемо
"ОКАНИМО СЕ ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ": Ђерлек - "Вакцинација је спас, полако се приближавамо пику"
06. 12. 2020. у 11:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)