НЕ КУПУЈТЕ КУЋНЕ ТЕСТОВЕ НА КОРОНУ! Кризни штаб упозорава грађане - можете се повредити, у питању је неспоразум

Новости онлине

18. 12. 2020. у 16:08

ПОКРАЈИНСКИ секретар за здравство Зоран Гојковић апеловао је на грађане да не набављају антигенске тестове који су се појавили у апотекама, јер су они намењени за приватне здравствене установе.

НЕ КУПУЈТЕ КУЋНЕ ТЕСТОВЕ НА КОРОНУ! Кризни штаб упозорава грађане - можете се повредити, у питању је неспоразум

Фото: Принтскрин

Гојковић је, на конференцији за штампу, упитан за „кућне тестове“ који су се појавили у апотекама, казао да се ради о неспоразуму.

- Агенција за лекове дала је дозволу за промет антигенстких тестова. Међутим, они су искључиво и једино планирани за квалификовано здравствено особље, приватне здравствене институције. То нису тетсови за грађане, односно самоузорковање бриса - објаснио је он и наставио:

- Ја молим грађане који су купили или набавили антигенске тестове да их не узимају. Чак иако су сами узели брис, због нестручности могу добити лажно позитиван налаз или да се самоповреде. То није за појединачну употребу, и поново напомињем, не зато што ми бранимо то некоме, већ зато што није регистровано за ту сврху и зато што може бити опасно. Инспекције су на терену, и утврдиће ко је одговоран за те пропусте.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (1)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)