ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГ АВАКУМА: Изговорите молитву за спасење душе
СРПСКА православна црква и њени верници данас обележавају Светог пророка Авакума.
Фото: Принтскрин
Био је син Асафатов, из племена Симеонова. Био је пророк шест стотина година пре Христа за време цара Манасије.
Када је Набукодоносор, вавилонски цар, ударио на Јерусалим, Авакум се склонио у земљу исмаилћанску, одакле се после опет вратио у Јудеју, где је живео као земљорадник.
Једнога дана носио је ручак радницима на њиви, кад му се одједном појавио анђео Господњи и рекао му је "Однеси ручак који имаш у Вавилон Данилу, у јаму лавовску". На то му је Авакум рекао: "Господе, Вавилона не видех, и јаму не знам где је".
Тада га је љут анђео однео у Вавилон, у јаму у којој су се налазили лавови. У тој јами се налазио Данило који је тамо збачен од цара Кирила.
Кад га је Авакум угледао рекао му је: "Даниле, Даниле, прими ручак што ти га посла Бог", и Данил прими и једе. Потом га је анђео опет узео и вратио га у Јудеју.
Упокојио се у дубокој старости и сахрањен у месту Кела. Мошти му откривене у време Теодосија Великог.
Молитву коју треба данас да изговорите прочитајте КЛИКОМ ОВДЕ.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)