ГРЧКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА УПУТИЛА САУШЕШЋЕ СПЦ: "Нека Исус Христ постави његову душу међу праведнике..."

СВЕТИ синод Грчке православне цркве упутио је телеграм саучешћа Светом синоду СПЦ поводом смрти пратријарха српског Иринеја.

ГРЧКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА УПУТИЛА САУШЕШЋЕ СПЦ: Нека Исус Христ постави његову душу међу праведнике...

Фото: Епа

Синод Грчке православне цркве у телеграму наводи да је патријарх Иринеј "целу деценију као веома способан поглавар водио свету српску Цркву".

- Учествујући целим срцем у жалости сестринске српске Исусове Цркве, од срца желимо да спаситељ наш Исус Христ који влада животом и смрћу постави његову душу међу праведнике и међу свеце и нека покаже наследника какав је био он - порука је у телеграму који је потписао патријарх атински и целе Грчке Јероним Други, а пренео портал Грчке православне цркве.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

НЕ СТАВЉАЈТЕ ЈЕ ОДМАХ У ФРИЖИДЕР: Како се правилно чува лубеница?