ВАСЕЉЕНСКИ ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ: Срби да буду поносни на све што је Иринеј чинио
ВАСЕЉЕНСКИ патријарх Вартоломеј изразио је саучесће поводом смрти патријарха Иринеја и рекао да српски народ треба да буде поносан на све што је патријарх Иринеј учинио за светосавску цркву и за љубав коју је ширио.
AP Photo
- Управо сам се, на вечерњем богослужењу, које смо служили у Васељенској патријаршији, помолио за душу блаженопочившег ми брата и саслужитеља, мудрог духовника и духовног вође српског народа, патријарха Иринеја - рекао је Вартоломеј.
Он је додао да као мајка црква изражавају саучешће српском народу и српској цркви и да је писмено саучешће пре неколико тренутака упутио и српској патријаршији.
- Васкрсли Господ је одлучио да призове у Царство небеско брата ми и саслужитеља Иринеја, а српски народ увек да буде поносан на све оно што је учинио за своју светосавску цркву и за љубав коју је ширио широм васељене, баш као прави пастир - казао је васељенски патријарх.
Он је додао да је патријарх Иринеј показивао велико разумевање и љубав према свим људима, чак и онда, када су изражавали друге и супротне ставове везане за православље и за његов српски народ.
- Показао је ширину и благодат сваким својим делом у животу. Нека му Господ подари вечно рајско насеље и нека се пред престолом Господа моли за српски народ и све православне хришћане - поручио је Вартоломеј.
(Курир)
Препоручујемо
БИО ЈЕ РАДО ВИЂЕН МЕЂУ ПИРОЋАНЦИМА: Патријарх Иринеј обновио многе пиротске цркве
20. 11. 2020. у 16:08
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (2)