УСКОРО НОВЕ КАЗНЕНЕ МЕРЕ У СРБИЈИ? Ко не буде поштовао прописано платиће папрено - ево и колико

Б. Радивојевић

10. 11. 2020. у 18:42

МАСКА као део личне заштите, кућна изолација за позитивне на корону, као и кућни карантин за оне који су били у контакту са зараженима, биће обавезни и строго контролисани, а они који се оглуше - санкционисани.

УСКОРО НОВЕ КАЗНЕНЕ МЕРЕ У СРБИЈИ? Ко не буде поштовао прописано платиће папрено - ево и колико

Фото: Зоран Јовановић

Административне препреке због којих досад у пракси нису могле да се спроведу мере Кризног штаба за борбу против епидемије ковида 19 и да се казне они који их не поштују, превазилазе се изменама Закона о заштити становништва од заразних болести, који је усвојила Влада Србије, а ове недеље ће се о њему изјаснити и Парламент.

Под најширом лепезом контроле биће мере које спадају у личну заштиту, што подразумева и заштитну маску у затвореном, као и на отвореном, ако је тако прописано. Њих ће удруженим снагама контролисати санитарна инспекција, комунална инспекција и комунална милиција.

Поред казне за физичко лице у висини од 5.000 динара, прописане су и казне за правне субјекте и одговорне особе, од 30.000 до 300.000 динара.

Изменама закона предвиђено је да се због епидемије може одредити препоручена или обавезна ванредна вакцинација против заразне болести и то за све или за одређене категорије становништва.

Док су за све остале вакцинације трошкови регулисани законима о здравственој заштити и здравственом осигурању, да су обавезне и бесплатне или препоручене које осигураници плаћају, посебна имунизација у време пандемије може се финансирати из буџета Србије, у складу са посебним актом Владе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! Имају фабрику која прави Николе Јокиће! (ВИДЕО)