„СРБИКОСИ“ БОДРЕ НОВАКА: Зрењанинац Срђан Вуковић навијао у финалу Ролан Гароса

Богољуб Грујић

25. 10. 2020. у 07:22

ЗРЕЊАНИНАЦ Срђан Вуковић, који са породицом последњих петнаестак година живи у Паризу, недалеко од националног стадиона Француске, као члан популарне навијачке групе "Србикоси", имао је ту част да међу 700 одабраних, бодри Новака Ђоковића у финалу овогодишњег Ролан Гароса, са фантастичним Надалом.

„СРБИКОСИ“ БОДРЕ НОВАКА: Зрењанинац Срђан Вуковић навијао у финалу Ролан Гароса

Срђан у навијачкој групи "Србикоси" која је бодрила Ђоковића / Фото приватна архива

- Заиста јединствен осећај, посебан занос и велика част бити у групи оваквих људи, искрених фанова тениса и, наравно, светског броја 1 Новака Ђоковића - каже Срђан, који је уз Београђане, бизнисмена Радета Момића и професора математике Бориса Рабтеновића, Михаила Бараћа из Шида, који ради на аеродрому у Бриселу, био међу "Србикосима".

Након десет година постојања и бодрења српских тенисерки и тенисера, Јелене Јанковић, Ане Ивановић, Јанка Типсаревића, Душана Лајовића и других, путовања у Монте Карло, Мадрид, Рим, "Србикоси" су коначно уживо бодрили Новака, на централном терену Ролан Гароса.

- Без обзира на пораз у финалу, утисци су феноменални, није мала ствар бити међу реткима који су дошли до карата и где се практично чује и прати свака реакција навијача - наставља причу власник ауто-плаца у Паризу, који је са синовима пратио мечеве на "Филип Шатријеу", уз напомену да ће наставити као члан "Србикоса" да путује и радује се успесима српских тенисера.

Срђан Вуковић на финалу овогодишњег Ролан Гароса / Фото приватна архива

Зрењанин, град у којем је рођен, такође је неизбежна дестинација Срђана Вуковића, сваког лета, када је обавезно са својом фамилијом и пријатељима крај обала Бегеја.

- Годинама уназад тако функционише. Осим планирања тениских турнира које уживо гледам са синовима, родни град је у врху топ-листе жеља, које се морају испунити - уз осмех додаје Срђан, истичући да му је драго што Марио и Кристијан у Зрењанину имају где да тренирају и радо долазе у родни град свог оца.

СИНОВИ ТРЕНИРАЈУ ТЕНИС

СИНОВИ Срђана Вуковића талентовани су тенисери. Деветогодишњи Марио је међу пет, а две године старији Кристијан у 15 најбољих у свом узрасту у Француској. Обојица су под специјалном лупом Француске федерације, која посебну бригу води о талентованим тенисерима.

Срђан Вуковић са синовима / Фото приватна архива

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ПРОЛИЛИ СТЕ КАФУ ПО ТЕПИХУ? Ево како најлакше очистити флеку