ПРИЗНАЊЕ НОВИНАРУ И ХУМАНИТАРЦУ Слободану Васићу награда „Ђоко Вјештица“

ПРЕМА одлуци жирија Удружења новинара Србије, овогодишња награда за новинарску хуманост „Ђоко Вјештица“ доделиће се Слободану Васићу, уреднику „Радија Браво“ из Пожаревца.

ПРИЗНАЊЕ НОВИНАРУ И ХУМАНИТАРЦУ Слободану Васићу награда „Ђоко Вјештица“

Фото: Д.Н.

У образложењу се наводи да Васић већ неколико година покреће бројне хуманитарне акције, а апеле за помоћ најугроженијима,осим на свом радију, шаље и преко Фејсбук групе „Пожаревац онлајн“.


-Васић је током четири године хуманитарног рада организовао на десетине акција у којима је прикупио више милиона динара. Он је отишао корак даље и није се задржао само на извештавању, већ је ишао „од врата до врата“ и прикупљао помоћ од грађана и локалних предузетника – наводи се у образложању.

У њему се истиче да је Васић водио акцију у којој је купљено 530 постељина за Општу болницу у Пожаревцу и поделио 100 пакета хране сиромашним породицама. Од 2015. године организује доделу 230 новогодишњих пакетића деци из социјално угрожених породица које систем из разних разлога не види. Васић је ове године добио плакету Вечерњих новости за најхуманији подвиг, а прошле године Удружење новинара Хрватске, на Фестивалу радијске репортаже, доделило му је награду за хуманост. Уручење награде одржаће се у понедељак, 26. октобра, у 12 сати, у Прес центру УНС-а. Она се састоји из дипломе и новчаног износа од 1.000 евра у динарској противвредности, које од 2017. године обезбеђује предузеће „Транспортшпед“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову