НОВЕ МЕРЕ: Шта ће корона редари радити у Србији?

Novosti online

16. 10. 2020. у 17:49

НА седници Кризног штаба за заштиту здравља становништва Републике Србије од заразне болести ковид 19, између осталог, донешена је и одлука да од данас сваки услужни објекат мора да има одговорну особу за спровођење епидемиолошких мера.

НОВЕ МЕРЕ: Шта ће корона редари радити у Србији?

Фото Танјуг

Она ће бити обавезна у свим пословним, услужним просторима који имају више од два запослена.

- Могуће је да особама, које су на радном месту, а које су иначе савесне и одговорне, у неком тренутку попусти пажња. Управо због тога је потребна контрола и за то ће бити задужен редар - рекла је проф. др Дарија Кисић Тепавчевић, епидемиолог и заменик директора Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“ на данашњој конференцији за медије.

Она је објаснила да се то на пример, не односи на киоске, или просторе где је један запослени, већ на све објекте које имају више од двоје запослених.

- Не треба мере да посматамо са аспекта кажњавања, већ да нам донесу корист - рекла је она.

На данашњој седници Кризног штаба одлучено је и да радно време угоститељских објеката остане до 23 сата. Обавезно је да се уђе са маском. За столом она може да се скине.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (1)

ОН ТО НИЈЕ ЗНАО: Неда Арнерић била заљубљена у чувеног певача