ДО КРАЈА ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ Дигитални уџбеници за први разред гимназије
СВИ дигитални уџбеници који постоје за први разред гимназије биће доступни и наставницима и ученицима до краја школске године, саопштено је из кабинета примејерке Ане Брнабић.
Илустрација Фото: В. Данилов
Тако ће, Влада Србије и Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са издавачима уџбеника, наставити пројекат увођења савремених информационих технологија у образовање.
- Захваљујући подршци издавача, који су се одазвали позиву Кабинета председнице Владе и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, пројекат сада започиње за све гимназије у Србији - наводи се у допису. - Издавачи ће у оквиру пројекта донирати дигиталне уџбенике у вредности већој од 60 милиона динара, и почев од 15. октобра сви дигитални уџбеници који постоје за први разред гимназије биће доступни и наставницима и ученицима до краја школске године.
Пројекат увођења савремених информационих технологија у образовање започет је још 2017. године, у циљу унапређења квалитета образовања и прилагођавања потребама савременог доба.
- У школској 2018/19, кроз пилот-пројекат опремљено је 2.000 дигиталних учионица у основним школама, наставници су прошли едукацију и добили дигиталне уџбенике - стоји у саопштењу. Пројекат је настављен у 2019/20. дигитализацијом нових 10.000 учионица и обучавањем 10.000 наставника такође у основним школама који су, осим обуке и опреме. добили и квалитетан дигитални образовни садржај за рад са ученицима.
Овај пројекат је показао своју далековидост, квалитет и важност у моменту када је проглашено ванредно стање и цео образовни систем био приморан да се у рекордно кратком року пребаци на онлајн наставу.
- Сви издавачи отворили су своје образовне платформе за слободно коришћење свим наставницима и ученицима основних школа, без обзира на то да ли је њихова школа била део пројекта Владе и Министарства, чиме су показали своју друштвену одговорност и помогли стотинама хиљада ђака у Србији да лакше заврше претходну школску годину.
Препоручујемо
РОДИТЕЉИ О НАБАВЦИ УЏБЕНИКА: Волели бисмо да имамо списак књига на време
08. 09. 2020. у 19:33 >> 19:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)