Најновији пресек о надзору над грађанима који улазе у Србију: Ево колико их има симптоме и колико је попунило тест самопроцене
ЗА непуних 10 дана, тачније смене у ноћи између недеље и понедељка, 27. и 28. септембра, у Србију је ушло и попунило тест самопроцене у оквиру надзора због корона вируса 43.498 наших грађана, кажу у Министарству здравља.
Depositphotos
Сви они су се јавили на портал www. е-здравље.гов.рс и попунили тест самопроцене.
- Од тог броја, њих 54 одмах након пријаве и попуњеног теста самопроцене упућено је у ковид амбуланте јер су суспектни на ковид 19 - сазнаје Телеграф у Министарству здравља.
Највише долазака бележи се из Црне Горе, затим Босне и Херцеговине, а затим из Хрватске.
Јуче је на пример у Србију стигло 3.128 грађана, и то из Црне Горе 828, из БиХ 1.684, а из Хрватске 326. Пре један дан је у Србију ушло и попунило тест 4.477 особа - из Црне Горе - 1.772, из БиХ - 1.606, а из Хрватске 354.
А, дан пре је стигло 3.647 грађана, и то из Црне Горе 1.438, из БиХ - 1.194 а из Хрватке 542.
Надзор над нашим грађанима који се враћају из Црне Горе, Хрватске, БиХ и Албаније почео је у петак, 18. септембра у 18 сати.
Сваки наш или страни држављанин са боравком у Србији, који улази у земљу, добија на граничном прелазу обавештење да у року од 24 сата треба да се пријави здравственим властима у Србији.
Пријава се ради електронски, путем сајта www.е-здравље.гов.рс . На овом сајту, наиме, повратници треба да ураде тест самопроцене на корона вирус.
Резултат теста је показатељ да ли је потребно да се јаве у Ковид амбуланту или не.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)