НА ЛИСТИ ВИШЕ ОД 400 ВУКОВАЦА: За место у студентским домовима конкурисало 2.036 бруцоша
ЗА место у студенским домовима у Београду конкурисалоје 2.036 бруцоша, од којих је 745 младића и 1.291 девојка.
Фото: Танјуг
Како сазнајемо у Студентском центру "Београд" место ће добити више од 60 одсто оних који су конкурисали, односно 455 мушкараца и 811 дама. Могуће је и даље спуштање црте, чиме ће се повећати број бруцоша који су добили место у домовима. Међу новим станарима је 310 девојака вуковаца, као и 138 младића са свим петицима у сведочанствима.
Према речима Владимира Цвијовића, заменика директора СЦ "Београд", нaстављен је тренд повећања броја места за бруцоше, бољом организацијом постојећих капацитета, повећањем броја соба када год постоје могућности, као и бољом контролом илегалаца. Зато се просек на "црти" смањује из године у годину и циљ је да у перспективи сви бруцоши добију место у дому, као што је случај са њиховим старијим колегама.
- Просек последњег мушкарца на листи је 4,52, а девојке 4,62 - каже Владимир Цвијовић, заменик директора Студентског центра "Београд". - Покушаћемо да повећамо број места и да спустимо црту што пре. Број бруцоша који су добили место ће се сигурно повећати и за студенте из друштв осетљивих категорија, који по досадашњем искуству сви добију дом.
Студентски центар "Београд" објавио је преелиминарне ранг листе примљених кандидата, на коју они коју су незадовољни имају право жалбе до 23. септембра. Пракса из претходних година показала је да је било мало незадовољних академаца. Коначне ранг листе биће објављене 24, а расподела места "заказана" је од 25. септембра. Студенти ће се усељвати у групама, како би се спречило ширење инфекције корона вирусом. Највише студената прве године добија место у дому "Карабурма".
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)