КРИЗНИ ШТАБ УПОЗОРАВА: Ситуација је стабилна, али опрез је неопходан!
КРИЗНИ штаб заштиту здравља становништва Републике Србије од заразне болести ЦОВИД-19 на конференцији за новинаре истакао да је у нашој земљи стабилна, али да то увек може да се промени.
Фото Тањуг
Докторка Дарија Кисић је истакла да је до стабилне ситуације довело поштовање препоручених мера и посебно је похвалила најмлађе суграђане који иду у школу и који се врло одговорно понашају о чему сведочи и добра епидемиолошка ситуацијуа у школама.
Доктор Предраг Кон је на конференцији истакао да тренутно због епидемиолошке ситуације није добро летовати у Црној Гори.
Кризни штаб је на седници која је одржана данас донео је одлуку да се од петка у 18 часова уводе нове мере за грађане наше земље који се враћају из земаља региона, а у којима је учесталост обољевања од корона вируса већа.
Докторка Дарија Кисић је након седнице истакла да ће у наредним данима са грађанима бити комуницирано шта све те мере подразумевају и како ће се спроводити. Оно што се за сада зна јесте да ће сви грађани Србије који се враћају из иностранства, пре свега из земаља у којима је дошло до “експлозије” корона вируса попут Црне Горе и Хрватске, биће обавезни да се јаве епидемиологу или свом изабраном лекару у року од 24 сата од уласка у земљу.
Препоручујемо
СРБИ НАЈОТПОРНИЈИ НА КОРОНУ У РЕГИОНУ: Да ли смо дисциплиновани или имамо добре гене
13. 09. 2020. у 20:00
КОРОНА БОМБА СТИГЛА У СРБИЈУ: Већи број заражених због туриста из Црне Горе и Хрватске
13. 09. 2020. у 16:53
НАЈЧЕШЋЕ МЕСТО ЗАРАЗЕ? Оболели су од короне и сви су лекарима рекли исто
13. 09. 2020. у 21:28
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)