ЗА ОНЕ КОЈИ НЕ МОГУ ДА НОСЕ МАСКЕ: Обезбеђено 10.000 визира за ученике
МИНИСТАРСТВО просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је 10.000 визира за ученике који због здравствених проблема не могу да носе заштитне маске, саопштено је из овог министарства.
Фото ЕПА
Шеф кабинета министра просвете, науке и технолошког развоја Ненад Радић је објаснио да ће визири школама бити распоређени преко школских управа.
Он је навео да је Министарство просвете у свакодневном контакту са представницима локалних самоуправа и да је од њих добило уверавања да су обезбеђене довољне количине заштитних маски, као и дезинфекциона средства за све образовне установе.
Према Радићевим речима, министарство је још пре месец дана упутило допис локалним самоуправама да у оквиру своје надлежности обезбеде заштитна средства а ове седмице је контактирало и оне локалне самоуправе у којима је у току формирање органа управљања.
-Реч је о мањем броју локалних самоуправа од којих смо добили уверавања да су обезбеђена потреба средства и да поступају у складу са својим обавезама-казао је Радић.
Истакао је да су и ученички и студентски домови спремни за почетак нове школске године и да се ради на обезбеђивању заштитних средстава за високошколске установе.
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (1)