„ПОДРШКА БРАЋИ У ЦРНОЈ ГОРИ“: Ауто-литије из Београда и Новог Сада до границе са ЦГ

ПОД прогласом "Подршка браћи у Црној Гори", у недељу, 23. августа, из Новог Сада и Београда, биће организоване ауто-литије до српско-црногорске границе, како би се пружила подршка сународницима у Црној Гори, објављено је на Фејсбук страници Савеза Срба из Црне Горе у Србији.

„ПОДРШКА БРАЋИ У ЦРНОЈ ГОРИ“: Ауто-литије из Београда и Новог Сада до границе са ЦГ

Фото: Б.Дабић

Према најави, ауто-мото литија из Београда креће у јутарњим сатима, у недељу у 6.30, са паркинга испред Сава центра, док би, две ауто-литије, она из Београда и она из Новог Сада, требало да се сусретну на ауто-путу "Милош Велики".

Како је објављено, иде се до манастира Куманица на самој граници Србије и Црне Горе где ће бити приређен културно-уметнички програм.

У прогласу се апелује на све учеснике да поштују саобраћајне прописе, савесно односе према другим учесницима и поштују одлуке Републичког кризног штаба.

Такође, додаје се да није дозвољено ношење страначких застава и узвикивање парола.

Ауто-литије благословио је епископ милешевски Атанасије.

У Црној Гори последњих недеља грађани, привржени СПЦ, ауто-литијама изражавају негодовање због усвајања закона о слободи вероисповести у црногорској скупштини крајем прошле године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СПЕКТАКУЛАРНО ФИНАЛЕ ЗАПАДА СЕ НАСТАВЉА: Оклахома и Спарси су изједначени, вечерашња пета утакмица може бити кључна