ПОМОЋ ПАРТИЗАНА ЗА ДЕЧЈА СРЦА: Фудбалски клуб покренуо акцију за помоћ породици Вуковић у Ариљу
ФУДБАЛСКИ клуб из Хумске покренуо акцију за помоћ породици Вуковић у Ариљу која је у јунским поплавама остала без куће
Фото ФК Партизан
Осмочланој породици Вуковић из Ариља, са четворо малолетне деце: Тијаном (16), Стеваном (15), Дејаном (13) и Немањом (12), река Моравица је крајем јуна однела све што су годинама стварали.
Тек што су окречили кућу и набавили нове ствари, надошла река уништила им је све. Глава породице Младомир и његова супруга Бранкица немају стално запослење, већ као надничари издржавају своју породицу. Сада, нажалост, ни то не могу, јер им је најважније да среде кућу после поплаве и покушају да је врате у функционално стање. Помагали су им хумани људи и комшије, а придружио им се и ФК Партизан.
- Добри људи су нам помагали да изравнамо подове да бисмо могли да полако сређујемо собе - каже Младомир. - Само један кревет нам је остао, фрижидер и замрзивач. Све остало је отишло... Помоћ од Општине Ариље нисмо добили, јер је општинска каса празна, па старија деца Тијана и Стеван учествују у берби малина, док млађи помажу нама.
Када су медији објавили слику у поплавама уништене куће Вуковића, на чијим рушевинама је седео дечак у дресу ФК Партизан, маркетинг и пи-ар служба клуба су у најкраћем року контактирали са породицом Вуковић и упутили прву помоћ: зимске јакне, патике, тренерке, ранчеве, школски прибор, дуксерице...
Фото ФК Партизан
- Свесни смо да ово неће вратити њихову кућу, али ће барем за тренутак огрејати дечја срца у сазнању да њихов вољени клуб мисли на њих - кажу у ФК Партизан.
- Надам да ће нам неко помоћи, а захваљујем се и онима који помогну и онима који не помогну, али очекујем да ће се неко јавити да деци обезбедимо собу, да имају где да спавају - каже Бранкица Вуковић, која верује да у Србији још има добрих људи.
ПОМОЋ
ОНИ који желе да помогну породици Вуковић из Ариља, новац могу да уплате на име Бранкице Вуковић. Број жиро рачуна је 160-5700100350866-91 код Банке Интеза. Телефон за контакт породице је 060/138-40-30
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)