МИНИСТАРСТВО ЗА РАД: Вирус код 269 корисника и 83 запослена
МИНИСТАРСТВО за рад саопштило је да је закључно са данашњим даном у установама социјалне заштите и домовима за смештај одраслих и старих потврђено присуство корона вируса код 269 корисника и 83 запослена.
Фото: Депоситпхото
Укупан број излечених корисника установа социјалне заштите износи 653, а број излечених особа које су запослене у установама социјалне заштите износи 261.
Дом за смештај одраслих и старијих ''''Доживети стоту'''', Београд, Дом за смештај одраслих и старијих ''''Стара пруга'''', Умка и Дом за смештај одраслих и старијих ''''Радост'''' у Неготину, решењем о забрани рада Министарства за рад не пружају услугу социјалне заштите домског смештаја одраслих и старијих.
Министарство за рад донело је решење о забрани рада Дома за смештај одраслих и старијих ''''Нада'''', у Београду.
Корисници у установама социјалне заштите за које постоји процена да могу бити потенцијални преносиоци вируса смештени су у изолацију, док запослени у установама социјалне заштите, код којих постоји оваква опасност, не долазе на посао и налазе се у кућној изолацији.
Присуство корона вируса је потврђено у Геронтолошким центрима на Вождовцу, на Бежанијској коси, Младеновцу, Књажевцу, Суботицаи, Нишу, Новом Саду, и то у радним јединицама Лиман и Футог.
Такође и у Установи за одрасле и старије Лесковац, Дому за смештај старих лица Смедерево, Домском одељењу при Центру за социјални рад Брус, Служби Помоћ у кући Геронтолошког центра Београд, Дому за смештај старих лица Сурдулица, Дому за старе и пензионере у Кули, Дому за лица ментално ометена у развоју у Тутину, Центру за социјални рад у Врању, Центру за социјални рад у Новом Пазару, Центру за социјални рад у Лесковцу, Центру за социјални рад за општине Жабаљ и Тител, Центру за социјални рад Сечањ, Центру за породични смештај и усвојење у Крагујевцу.
Вирус је присутан и у Центру за породични смештај и усвојење у Ћуприји, Центру за породични смештај и усвојење у Новом Саду, Центру за породични смештај и усвојење у Београду, Градском Центру за социјални рад у Београду, Одељење Лазаревац, Градском Центру за социјални рад у Београду, Одељење Чукарица, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Трем'''', Доњи Душник, општина Гаџин Хан, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Дом Топаловић'''', Кладово, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Адам плус'''', Ковачица.
Потврђено је присуство вируса и у Дому за смештај одраслих и старијих ''''Дом Златно срце'''', Умка, Београд, Установи за смештај и негу старих лица ''''Национални дом'''', Владимировац, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Бонаца'''', Београд, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Реа Мартиа'''', Земун поље, Београд, Дому за смештај одраслих и старијих ''''Мојсиловић плус'''', Београд, Дому за стара лица ''''Конак'''', Сремска Каменица, Установи за децу и младе ''''Шабац'''' у Шапцу, Дому за лица ометена у менталном развоју ''''Срце у јабуци'''', Јабука, Панчево, Установи за одрасле и старије ''''Гвозден Јованчићевић'''' Велики Поповац, Агенцији за пружање услуге помоћ у кући НАНА С.В. Београд.
Препоручујемо
СВЕ ВИШЕ ОБОСТРАНИХ УПАЛА ПЛУЋА: У Бијељини алармантно, угрожени и млади
31. 07. 2020. у 13:50
ВИРУС ОДНЕО СЕДМИ ЖИВОТ У СУБОТИЦИ: Од последица ковида 19 преминула пацијенткиња
30. 07. 2020. у 14:24
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)