ТИОДОРОВИЋ О КОРОНИ У СРБИЈИ: Пик смо прошли, али забрињава ситуација на југу
ЕПИДЕМИОЛОГ Бранислав Тиодоровић изјавио је данас да се према епидемиолошким подацима из највећих градова у Србији, може рећи да смо прошли други пик епидемије вируса корона и да почиње благи пад, али да ситуација може да се промени у једном дану ако се не спроводе све мере заштите.
Фото: Танјуг
Тиодоровић је за ТВ Пинк рекао да је тренутна епидемиолошка ситуација у Нишу смирујућа и да постоји утисак благог пада и да се смањује број прегледа у КЦ Ниш.
Упозорио је да се на подручју Врања и даље појављује значајан број оболелих, али и да се тамо очекујемо благи пад наредних дана.
"Тамо је проблем што велики број пацијената има теже пнеумоније, што захтева значајно веће ангажовање него у другим деловима здравственог система", рекао је Тиодоровић.
Каже да забрињавања повећан број оболелих од вируса корона на подручју Бујановца и Прешева и да се они збрињавају у болници у Врању, а најтежи пацијенти у КЦ Ниш.
"Верујем да су то мања искакања и да можемо да држимо ситуацију под контролом", казао је Тиодоровић.
Како је рекао, очекује се да у најкраћем року Бујановачка бања почне са радом као ковид болница и да прими прве пацијенте.
Упитан када се може очекивати пад броја новооболелих и смиривање ситуације на подручју Србије, Тиодоровоћ је казао да сви треба још мало да издржимо и да будемо дисциплиновани у поштовању мера јер је, каже, здравствени систем пренапрегнут.
"Морамо издржати још мало ако желимо да се ово што пре заврши, а пад ће се осетити за 15 до месец дана", навео је Тиодоровић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)