ДОКТОР СТЕВАНОВИЋ ОБЈАВИО: Једну добро и једну лошу вест

Биљана Ристивојевић

24. 07. 2020. у 14:24

У БЕОГРАДУ већ други дан за редом не расте број пацијената који се јављају на преглед због сумње на корона вирус, изјавио је директор Инфективне клинике у Београду др Горан Стевановић.

ДОКТОР СТЕВАНОВИЋ ОБЈАВИО: Једну добро и једну лошу вест

Фото: Принтскрин РТС

Након састанка са министром здравља и другим директорима ковид болница, Стевановић је појаснио да то за Инфективну клинику значи да се и даље јави више од 220, односно око 250 пацијената за преглед за 24 сата.

-Добро је што коначно имамо равнотежу између пацијената који захтевају пријем на болничко лечење и броја отпуштених пацијената, што практично значи да активно ангажовани капацитети нам дају сасвим довољно места у болницама, довољно кревета у интензивним негама за све опацијенте којима је пријем у болницу неопходан- казао је Стевановић.

Нажалост, каже Стевановић, процентуални однос је и даље исти, односно једна трећина од свих прегледаних пацијената који се прегледају у пријемно тријажним центрима захтева болничко лечење.

-То је и даље значајан проценат и међу њима је такође значајан проценат оних са тешким упалама плућа, али за све њих има места и сви се примају практично одмах по успостављању дијагнозе и започиње се прописана терапија-наводи др Стевановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства