СЗО УПОЗОРАВА: Епидемиолошка ситуација на Балкану забрињава
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација и трендови на југу Европе и на Балкану су забрињавајући, оценио је данас Мајк Рајан, начелник сектора за ванредне ситуације при Светској здравственој организацији (СЗО), известио је Ројтерс.
Фото: Драган Миловановић
-Нема сумње да је жариште пандемије у северној и јужној Америци, али ширење вируса се захуктава и у Африци-оценио је Рајан током интервјуа за ирски радио Њузток.
-Иако су западноевропске земље успеле да ставе епидемију под контролу, забрињавајући трендови су се појавили на југу Европе и на Балкану. Нисмо још напустили зону ризика у Европи. Епидемиолошка ситуација захтева продужену будност и опрез-упозорио је Мајк Рајан, начелник сектора за ванредне ситуације СЗО.
Препоручујемо
ОШТРЕ МЕРЕ ЗБОГ КОРОНЕ: Још једна општина у Србији прогласила ванредну ситуацију
21. 07. 2020. у 15:53
ДОКТОР ИЗ КИНЕ У БЕОГРАДУ УМРО ОД КОРОНЕ: Чен Бијао изгубио битку у Земунској болници
20. 07. 2020. у 21:00
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)