Банка Интеза и Питер Х. Диамандис донели тему дуговечности на финансијско тржиште Србије

"BANCA Intesa", чланица међународне банкарске групације Интеса Санпаоло, поставила је тему дуговечности (longevity) на агенду финансијског тржишта Србије ексклузивним догађајем за клијенте и пословне партнере „Рачунамо на дуге стазе“, чији је специјални гост био Питер Х. Диамандис, водећи светски стручњак у областима дуговечности, експоненцијалних технологија и иновација.

Банка Интеза и Питер Х. Диамандис донели тему дуговечности на финансијско тржиште Србије

Foto: Nikola Spasić

- Постављањем теме дуговечности на домаће финансијско тржиште желимо да отворимо ново поглавље у разговору о улози банака у животу клијената. Дужи живот мења потребе, ризике и очекивања људи, а животне путање чини динамичнијим, сложенијим и индивидуалнијим, због чега стандардизована решења више нису довољна. Зато банка мора да буде партнер који разуме будуће циљеве клијената подједнако добро колико и њихове садашње потребе. За нас то значи посвећеност, лични приступ и дугорочни однос, како бисмо им омогућили да додатно време које доноси дужи живот дочекају са већом сигурношћу, слободом избора и јасним планом - изјавио је Дарко Поповић, председник Извршног одбора Банка Интеса.

Доктор медицине, међународно признати футуриста, инвеститор, аутор бестселера и оснивач више од 28 компанија, Питер Х. Диамандис говорио је о дуговечности као о промени која ће дубоко утицати на начин на који људи планирају здравље, каријеру, финансије и животне приоритете.

Foto: Nikola Spasić

Наглашавајући да се налазимо на прагу једне од највећих промена у историји човечанства: преласка са лечења болести на очување здравља, превенцију и продужење периода виталност, истакао је значај вештачке интелигенције, биотехнологије, сензора, геномике и персонализоване медицине за рано препознавање ризика и доношење бољих одлука о здрављу и будућности. 

- Дуговечност почиње променом начина размишљања: колико дуго и колико здраво живимо није само питање генетике, већ и тога како живимо и какве одлуке доносимо о свом телу. Ако је циљ да 100 постане нових 60, онда не чекамо будућност пасивно, већ данас градимо навике, користимо податке и чувамо здравље како бисмо дочекали следећи талас медицинских иновација. Права победа није само додати године животу, већ продужити период виталности, енергије и когниције у којем можемо да наставимо да стварамо, учимо и уживамо у животу - рекао је Диамандис.

Foto: Nikola Spasić

У оквиру догађаја „Рачунамо на дуге стазе“ одржан је и панел који је модерирала Јелисавета Лазаревић, директорка садржаја Блоомберг Адриа и професорка на ФЕФА факултету, на којем су Кети Каса, магистар фармације, МСц Нутригеном и БиоТецх Лонгевитy експерт; Марко Петровић, Хелт енд Лајфстај Коуч; Љуба Самотијева, члан Надзорног одбора Интеса Инвест, експерт за инвестиционе фондове; и Жељко Петровић, члан Извршног одбора и директор Дивизије за пословање са становништвом и малим бизнисом Банца Интеса разговарали о улози финансијских институција у подршци дуговечности, њеном утицају на осигурање и велт манаџмент, као и о значају здравих навика и метаболичког здравља за квалитетан и дуг живот.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ФУДБАЛСКА ПЛАНЕТА НА НОГАМА! Меридиан те води у земљу новог СВЕТСКОГ ШАМПИОНА и дели 500.000 РСД бонуса СВАКОГ ДАНА!