НЕ МЕЊАЈТЕ ЗИМСКЕ ГУМЕ: Две опасности вребају на путу
АМСС саветује возачима да буду опрезни и прилагоде вожњу условима на путу.
Unsplash
Променљиви услови вожње, као и хладна јутра и ноћи, и даље захтевају додатни опрез, посебно на путевима у вишим и планинским пределима, где метеоролози најављују и слаб снег.
Пролећни пљускови, киша, повремено мокри коловози и смањена видљивост отежавају слове вожње.
- Иако ускоро престаје законска обавеза коришћења зимских гума, у овим првим данима пролећа можда још није време за журбу са њиховом заменом - наводи се у саопштењу АМСС.
На наплатним станицама на ауто-путевима у Републици Србији нема задржавања возила. Према последњим информацијама Управе граничне Полиције РС нема задржавања на (ПМВ) путничким терминалима на граничним прелазима.
На (ТМВ) терминалима на излазу из Србије теретна возила чекају на граничним прелазима Батровци и Шид 240 минута, Сремској Рачи 60 минута, Бездан и Хоргош 120 минута и Келебији 180 минута. На осталим граничним прелазима нема задржавања за све категорије возила.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
ОВАЈ ДАН ЋЕ БИТИ НАЈКРИТИЧНИЈИ! Стижу ново наоблачење и обилне падавине у Србију
31. 03. 2026. у 07:31
ВРЕМЕ ДАНАС ПОНОВО УЖАСНО: Киша наставља да лије, сунце никако да видимо
30. 03. 2026. у 00:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)