СПРЕМИТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ: Ови делови Србије први на удару, РХМЗ ниже упозорења

НАКОН кише у јутарњим и преподневним сатима, данас, 15. фебруара, средином дана у западној половини Србије очекује се прелазак кише у снег, упозорава РХМЗ. Падавине ће повремено бити јачег интензитета, што може привремено отежати саобраћај, посебно на путевима у западним крајевима земље.

СПРЕМИТЕ СЕ ЗА НЕВРЕМЕ: Ови делови Србије први на удару, РХМЗ ниже упозорења

Фото: А. Стевановић/Депоситпхотос

Надлежни апелују на возаче да буду опрезни. Током касног поподнева и вечери киша ће краткотрајно прелазити у снег и у осталим регионима, понегде уз формирање мањег снежног покривача.

Знатно израженије падавине прогнозирају се за уторак, 17. фебруара, када се у областима јужно од Саве и Дунава очекује интензивнији талас снега. Према најавама метеоролога, у нижим пределима може пасти између 10 и 25 центиметара влажног снега.

Foto: Printskrin/RHMZ

Такав снег, због своје тежине и јачине падавина, може узроковати потешкоће у саобраћају, смањену видљивост, као и накупљање снега на коловозима. Могући су и локални проблеми у функционисању преносних система, услед оптерећења на инфраструктури.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине