НАРОДНО ВЕРОВАЊЕ ЗА БОЖИЋ: Ево шта значи ако падне снег или киша

В. Н.

07. 01. 2026. у 10:28

ОВЕ године Божић дочекујемо у снегом прекривеној Србији, а многи не знају да постоји народно веровање које повезује баш овај празник и временске услове.

НАРОДНО ВЕРОВАЊЕ ЗА БОЖИЋ: Ево шта значи ако падне снег или киша

Foto: Profimedia

Српска православна црква и њени верници данас славе најрадоснији хришћански празник - Божић, а народно веровање може предвидети каква ће бити 2026. година. 

Наиме, ако је Божић под снегом и хладан, верује се да ће година бити родна.

С друге стране, топао и сунчан Божић често се тумачи као знак мање плодне године.

Кишовит Божић, према овим веровањима, доноси кишну годину, док ветар или магла симболизују нестабилне временске прилике.

Народно веровање везано за чесницу можете прочитати у нашој посебној вести. 

(Информер)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ПРИПРЕМА СЕ „ШПАНСКА ПИТА“: Нови специјалитет за уметничке сладокусце из „кухиње“ Фондације Mozzart