СТИЖЕ НАМ ПОЗНО МИХОЉСКО ЛЕТО: РХМЗ објавио детаљну прогнозу и најавио почетак "златне јесени"
УЈУТРУ и пре подне умерено до потпуно облачно, на југозападу, југу и југоистоку местимично са кишом.
Фото: Д. Балшић
Током дана суво уз краткотрајно разведравање па се у већини места очекују и дужи сунчани интервали. Ветар слаб и умерен, ујутру и пре подне северни и северозападни који ће на истоку бити повремено и јак, од средине дана у скретању на јужни и југоисточни правац. Највиша дневна температура од 12 до 16 степени. Крајем дана на северу ново наоблачење са кишом које ће се током ноћи проширити и на већи део западне и централне Србије.
Фото: Д. Балшић
Од среде почетак позног Михољског лета
У уторак (28.10.) и даље прохладно, ујутро и пре подне уз престанак падавина. Током дана разведравање уз умерен и јак северозападни ветар, нарочито у Војводини, источној Србији и на планинама.
Затим до краја октобра (од 29.10.) и почетком новембра мало и умерено облачно и углавном суво са периодима сунчаног времена, али и све топлије па се поново очекују дани са ммаксималном температуром у већини места од 20 до 22 степена који се могу окарактерисати као позно Михољско лето или "златна јесен".
Краткотрајна киша биће веома ретка (изолована) појава само у петак и суботу (31.10- 01.11.).
БОНУС ВИДЕО: СНЕГ НА ЈАБУЦИ УСРЕД МАЈА: Нестварни призори у Србији
Препоручујемо
КРАЈЕМ ДАНА ПОНОВО КИША: Временска прогноза за понедељак, 27. септембар
26. 10. 2025. у 23:37
СТИЖЕ ОСВЕЖЕЊЕ СА ПАДАВИНАМА: Временска прогноза до краја октобра и за почетак новембра
24. 10. 2025. у 17:00
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (0)