ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈА ПОВОДОМ ФОРУМА "ПРЕПОРОД РУСКО-СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА": Чување вечног пријатељства и фокус на младе лидере

В.Н.

17. 10. 2025. у 17:27

У МЕДИЈА центру Удружења новинара Србије данас је одржана конференција за новинаре посвећена предстојећем форуму „Препород руско-српског јединства“, догађају који има за циљ очување историјских веза и јачање односа садашњих и будућих генерација Руске Федерације и Србије.

ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈА ПОВОДОМ ФОРУМА ПРЕПОРОД РУСКО-СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА: Чување вечног пријатељства и фокус на младе лидере

Фото: Новости

На конференцији су говорили Срђан Граовац, управитељ Фондације "Светозар Милетић", и сарадник Фондације Дејан Лисица, истичући да овај скуп треба да послужи као платформа за трајни дијалог између државних и невладиних институција две земље.

 - Желимо да покажемо да пријатељство руског и српског народа траје вековима и да га ништа не може пореметити. Историја је темељ наших блиских односа и она мора да буде основа сваке будуће сарадње. Управо зато се и окупљамо — да разговарамо, да стварамо мостове и да не одустанемо од вечног пријатељства Србије и Русије - нагласио је Граовац.

Додао је да је кључна порука форума да сарадња није увек једноставна, те да је важно да се кроз овакве догађаје граде стабилни темељи за будућност:

- Имамо добре темеље, а на нама је да градимо будућност - истакао је Граовац.

Говорећи о значају форума, Граовац је додао да овај скуп није замишљен као пропагандно средство, већ као аутентична потреба да се сачувају и продубе односи два народа.

 - Ово је само жеља да се очува пријатељство. Постоје, наравно, и они који би волели да се то наруши, али ми то нећемо дозволити. Форум није замена за обележавање Ослобођења Београда — он је корак даље у продубљивању сарадње између Русије и Србије и у спречавању да она буде скрајнута - рекао је он.

Дејан Лисица из исте фондације најавио је да ће форум бити одржан у понедељак, 20. октобра, у 17 часова у МТС дворани, уз богат програм подељен на четири панела који ће се одвијати паралелно.

 - Учеснике још не откривамо, али могу да кажем да ће се кроз панел-дискусије посебно радити на повезивању младих и освежавању руско-српског пријатељства. Имамо добар међународни однос и желимо да га пренесемо новим генерацијама - изјавио је Лисица, додавши да ће у име Фондације говорити Немања Завишић.

Кроз овај форум, организатори желе да створе простор за сусрет људи из области културе, науке, омладинског активизма, спорта и информационих технологија, како би закључци са скупа постали део конкретне сарадње, а не само „мртво слово на папиру“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе